Cyklopenzion Kasper na Facebooku

Historie

 
Hotel Kasper
roku 1872

Pra-pradědeček Antonín Kasper hostinský
 již v roce 1872 provozoval pohostinskou činost v Jindřichově Hradci na náměstí (viz dvojjazyčný inzerát). Vlastnil Hostinec u "černého orla", později přejmenovaný na HOTEL KASPER a po prodeji v 24.3.1938 získal jméno nového majitele HOTEL SCHNEIDER. Roku 1949 1.března, podle výměru ministerstva vnitřního obchodu byla panu Schneiderovi na hotel uvalena "národní správa" (ti co nevědí, co je uvalení národní správy vysvětluji: ukradli mu živnost komunisté) a byl přejmenován na HOTEL GRAND. Po pádu komunismu byl hotel navrácen rodině Schneiderů. Ti později hotel prodali.  A dále byl provozován již s tradičním názvem HOTEL GRAND, Černý Orel.

Pradědeček Antonín Kasper hoteliér
 po něm převzal živnost (viz. foto s vlastními dostavníky).

Prababička Vilemína Kasperová
 provozovala hotel po smrti svého muže. Později podnik předala svým dvěma synům.

Dědeček Antonín Kasper hoteliér s bratrem Hubertem
 hotel po nějakou dobu provozovali, a v roce 1939 hotel prodali. Oba bratři pracovali až do své smrti na hotelích RAJ a LSD Jednoty.

Otec Antonín Kasper číšník.

inzerát r. 1872
 

Milan Kasper 
zahajuje v roce 2003 provoz Cyklopenzionu v Jindřichově Hradci opět na stejném náměstí jako předci, ale v jiném objektu. V polovině roku 2017 pro Vás v Jindřichově Hradci dokončil a otevřel nový penzion ve Svatojánské ulici.

Syn David Kasper v roce 2010 dokončil hotelovou školu v Táboře a je tak již sedmou generací Kasperů, provozující hotelovou a hostinskou činnost v Jindřichově Hradci.

Strýc, teta a dva bratranci Milana Kaspera 
jsou opět číšníci. Bratr pana Milana Kaspera provozuje asi 200m od cyklopenzionu již 10 let svůj vyhlášený bar DADA club Kasper.