Cyklopenzion Kasper na Facebooku

Wellness

 
  • Finská sauna 90°C , 10% relativní vlhkost

- je asi nejznámější formou saunování, které i u nás využívá nejvíce lidí. Navazuje tak na dlouhé tradice, které sauny mají. Finská sauna je vytápěna saunovými kamny s lávovými kameny, které se polévají studenou vodou. Tím se v sauně zvyšuje vlhkost vzduchu. Uživatel si tak vlhkost vzduchu může regulovat sám a to podle četnosti polévání lávových kamenů. Finská sauna nabízí od jiných typů saun jako jediná možnost nárazového zvyšování vlhkosti vzduchu přesně jak uživatel vyžaduje a jak mu také vyhovuje.

  • Biosauna 60 - 70°C , 50% relativní vlhkost

- je suchá sauna s teplotou 60-70 °C zvlhčovaná na vlhkost cca 50%. Je vhodná pro návštěvníky, kterým nedělají dobře extrémně vysoké teploty, pro začínající saunaře a pro děti. Mezi saunařskými procedurami se často objevuje pojem “biosauna”. Pod tímto názvem se neskrývá nic jiného, než jednoduché spojení finské a parní sauny.Hlavní rozdíl oproti finské sauně je ten, že biosauna je vyhřívána na nižší teplotu, konkrétně 60 – 70 °C, zároveň má ale vyšší relativní vlhkost vzduchu, přibližně kolem 30 – 60%. Biosauna se tak díky vysoké vlhkosti podobá mírnější parní sauně. Procedura v biosauně je vhodná pro děti a začínající saunaře, dále také pro kardiaky, protože nevytváří tak vysoké teploty, jako klasická finská sauna a zároveň působí ozdravně na horní cesty dýchací. Biosaunu lze doplnit o účinky aromaterapie (díky přidání vonných esencí) . 

 

 

 
  • Infrasauna

- poskytuje svým uživatelům radost ze saunování při relativně nízké teplotě. O nic však nebudete ochuzeni – s infračerveným teplem se dokonale uvolníte, vypotíte a zrehabilitujete celé tělo. Infrasauna je zároveň ideálním řešením pro ty z nás, kterým je klasická finská sauna ze zdravotních důvodů zapovězena.

 
 

 

  Cena
Finská / Biosauna (prostěradlo a nealko nápoj v ceně) 250 Kč / 2 hod. osoba (obsazenost 4 a více os.)
  300 Kč / 2 hod. osoba (obsazenost 2 - 3 os.)
  600 Kč / 2 hod. osoba (obsazenost 1 os.)
   
Infrasauna (prostěradlo a nealko nápoj v ceně) 200 Kč / 1 hod. osoba
- zapůjčení osušky 30 Kč
- zapůjčení županu 50 Kč